Festojmë 5 vite Mado Fusion Tirana

Festojmë 5 vite Mado Fusion Tirana me verërat siçiliane të kantinës Duca Di Salaparuta dhe me kokteje nga Volcan Tequila. Një organizim nga The Margarita Club, mbështetur nga Eurolab.

Lexo më shumë

Halloween Night Party with Sierra Tequila

Halloween Night Party me Tequila Sierra në Millemium Garden

Lexo më shumë

Sicilian Wine Tasting

Shija e verës siçiliane e “Duca Di Salaparuta” vjen në Shqipëri, falë bashkëpunimit me “Eurolab”. Në një ceremoni degustimi të zhvilluar në rezidencën e Ambasadës Italiane në Tiranë, u prezantuan etiketa nga tre kantina të ndryshme siciliane; verë e bardhë, e kuqe dhe Marsala.

Lexo më shumë

Remix Music Festival

Në datat 26-28 Maj u zhvillua REMIX MUSIC FESTIVAL, Puglia – Albania, “Joint for Future”, ku solli për publikun artistë, grupe muzikore dhe dj nga Rajoni i Puglias dhe Shqipërisë. Ky aktivitet kishte për qëllim argëtimin dhe promovimin e vlerave kulturore Italiane. E sigurisht, gjate këtyre ditëve nuk mungoi edhe Birra Peroni. Në oborrin e pasëm të Pallatit të Kulturës në Tiranë, prej orës 20:00 e deri në mesnatë të rinjtë urbanë të Tiranës shijuan muzikën e bukur dhe të veçantë nën shoqërinë e birrës Peroni.

Lexo më shumë

“Guest Bartender Night”

Një natë dedikuar bartenderave, ku i ftuari special i mbrëmjes, më 13 qershor, ishte Global Brand Ambassador i Amaro Montenegro, Rudi Carraro. Plot energji, kokteje perfekte dhe një atmosferë fantastike nën shijen e pijeve me Amaro Montengro të përgatitura nga vet Rudi ishin momentet, që e bënë këtë natë të magjishme. Prezenca e Rudi Carraro në Tiranë, pasoi me prezantimin e tij në The Vero Bartender Masterclass Albania 2022.

Lexo më shumë

Movie Night me Peroni🍻

Një natë filmi ndryshe, ku kinemaja ishtë në qiell të hapur, ku shijuam dhe qeshëm së bashku me filmin më të mirë komedi të momentit “Dashuri & Turbulenca”, dhe sigurisht me një gotë Peroni, që është si çdo herë aty e që na bën gjithmonë bashkë në momentet më të bukura me miqtë .

Lexo më shumë

Vizitë e përfaqësuesve të AEO

Vizitë e përfaqësuesve të AEO në ambientet e Eurolab Internacional Grup, si një ndër 8 kompanitë, që gëzojnë statusin e “Operator Ekonomik i Autorizuar”, në Shqipëri.

Lexo më shumë

Skuadrës së Romës i Dhuron Fat Birra Peroni

Ndeshja A. S. Roma – Feyenoord FC mori vëmëndjen e gjithë Europës. Tifozë të shumtë vizituan Tiranën, e cila këtë vit ka marrë edhe titullin “Youth Capital”. (UTRONLUS) “Tifosi Romanisti” këndonin dhe festonin himnin e skuadrës duke konsumuar me krenari birrën e tyre Italiane.

Lexo më shumë

“Festojmë Djegien e Shtrigave” me Birrat Çeke ose “Čarodejnice” në Cormeum Tirana.

Me datë 19 Maj, një festë ndryshe nga të tjerat mori jetë në Cormeum Tirana.  Birrat çeke Kozel dhe Pilsner Urquell sollën një traditë tepër të veçantë, që lajmëroi ikjen e dimrit dhe ardhjen e verës. Atmosfera ishte e magjishme, ku njerëzit teksa konsumonin keto birra, shijonin ngrohtësinë e vatrës së zjarrit dhe performancën e guximshme të dy performuesve profesionistë të zjarrit. Rituali përfundoi me djegien e shtrigës, moment ngazëllyes për të gjithë.

Lexo më shumë

Beats & Brunch me Peroni

javës, duke drekuar me muzikë të mirë, ushqime dhe pije, gjatë ditës dhe natës. Ky organizim gjithëditor u vendos në një nga zonat më të relaksuara për shumë të rinj të qytetit. Gjithçka filloi rreth orës 12:00 të paradites dhe përfundoi në  orën 00:00 të mëngjesit. Peroni ishte sponsori i birrës së kësaj dite. Përvoja ishte e paharrueshme. Një atmosferë e mrekullueshme duke shpërndare dashuri mes miqsh dhe atmosferë pozitive.

Lexo më shumë

Operator Ekonomik i Autorizuar (OEA)

Eurolab ka punuar fort për të zhvilluar aktivitet e saj, për të rritur efiçencën dhe për ta bërë kompaninë tonë një nga më tranparentet në Shqipëri dhe rajon. Kjo është pse Dogana Shqipëtare i ka akorduar Eurolab “statusin e besueshmërisë” në mes 8 kompanive tjera: Operator Ekonomik i Autorizuar (OEA) nga dhjetori 2021. Natyrisht që ky është një privilegj i merituar për Eurolab. Statusi i OEA bazohet në standartet ndërkombëtare dhe është i njohur edhe në vendet e CEFAT-as.

Lexo më shumë

Filmi “Dashuri & Turbulenca”

Më datë 7 prill, u mbajt premiera e filmit “Dashuri & Turbulenca”, me një kast të mirënjohur dhe të mrekullueshëm aktorësh, ku jemi krenarë të ishim present dhe të jepnim kontributin tonë në mbështetje të artit nëpërmjet projekteve të tilla artistike, e cila sigurisht rezultoi një sukses i vërtetë.

Lexo më shumë

Eurolab Internacional Grup merr pjesë në panairin HORECA, Expo City, Shqipëri.

Në datat 4, 5 dhe 6 mars, Eurolab Internacional Grup merr pjesë në panairin HORECA, nën përfaqësimin e Mapo Cash & Carry, të organizuar në Expo City Albania. Dita e hapjes së këtij panairi u shoqërua me aktivitete, që vazhduan edhe në ditët e tjera në vijim, duke filluar me degustimin e kafesë premium italiane “illy”, e shoqëruar me kroasantët Bauli dhe Casalini.

Lexo më shumë