Chandon Garden Spritz në Lost Sea Side

Summer sensation 🌊 Momentet më të bukura me Chandon Garden Spritz në @lost.seaside ✨ një vend magjik për të kaluar ditët tuaja të pushimeve me një eksperiencë luxury dhe komoditet të plotë dhe me spritz-in e duhur për të shijuar cdo ditë në maksimumin e saj.

Lexo më shumë

Corona Sunset Session në Whisky Green Coast

Nata e dytë e Corona Sunset Session u realizua në Whiksy Green Coast duke filluar nga mesdita e deri në mesnatë. Aty ku dielli shkëlqen dhe kujtimet zgjasin gjthmonë THIS IS LIVING.. Ky është slogani që udhëheq filozofinë e jetës për Corona, në mënyrë që të nxisë njerëzit të jetojnë jetën përtej ngarkesës që dita mban dhe të gjejnë kohë për shijuar momentet e vogla të brenda saj.

Lexo më shumë

Corona Sunset Session 2023 në Nassau

Pasditet dhe perëndimet janë pjesa më e mirë e ditës të cilat çdokush i kalon me njerëzit më të dashur. Qëllimi i Corona Sunset Session është pikërisht ky, që të bëhet pikëtakimi më i mirë për të mbyllur ditën dhe për të krijuar një lidhje mes njerëzve, natyrës dhe atij momenti. Ndiqni videon për të zbuluar nga Corona Sunset Session Albania në Nassau Beach Dhërmi.

Lexo më shumë

DISCOBALL: Peroni Nastro Azzurro në Pepperon The Beach

Jeto çdo moment këtë verë me Peroni Nastro Azzurro💙 Ndajmë së bashku disa momente nga fundjava që lamë pas në @pepperon_thebeach ✨

Lexo më shumë

Corona në Turtle Fest 2023 në Pepperon The Beach

Momente nga @turtlefest.al me Corona duke shijuar perëndimin dhe një Corona me muzikën më të mirë elektronike 🔥

Lexo më shumë

Engine Gin në Turtle Fest 2023 në Pepperon the Beach

Momente me Engine Gin nga @turtlefest.al në @pepperon_thebeach ✨ "Fuel The Dream" është slogani që udhëheq festat e xhinit italian Engine Gin. Një koktej me xhin Engine dhe muzikën më të mirë elektronike ishin kombinimi më i mirë i këtij festivali.#FuelTheDream#EngineGin#turtlefest#gin #pepperonithebeach

Lexo më shumë

Aperol Spritz në Turtle Fest 2023 në Pepperon The Beach

Sunset In A Glass është moto që shoqëron këtë verë Aperol Spritz dhe perëndimi nuk mund të dukej më bukur se në pasqyrimin e rrezeve të tij në bregdetin e Pepperon The Beach. Muzikë, Aperol Spritz dhe perëndim nën atmosferën vibruese enegjike të Turtle Fest 2023.#aperolspritz #sunsetinaglass #turtlefest2023 #pepperonthebeach #aperitivo

Lexo më shumë

Peroni Nastro Azzurro në Turtle Fest 2023

Momentet më të bukura nga festivali i Turtle Fest me Peroni Nastro Azzurro në Pepperon The Beach☀️🌊 Krijuar për të jetuar çdo moment ky është Peroni Nastro Azzurro, birra plot stil dhe tërësisht italiane, e cila shoqërojë këtë festival pranë bregdetit aty ku edhe PNA ka lindur dhe ka gjenezën e saj me shiritin e saj blu, që transmeton lirinë dhe pasionin për jetën dhe momentet më të bukura të saj. Muzika më e mirë elektronike nga Turtle Fest dhe dj e mirënjohur përcollën një atmosferë plot energji porzitive duke filluar nga mesdita në mesnatë deri në përfundimin e këtij festivali.

Lexo më shumë

Moët&Chandon dhe Belvedere Vodka në Folie Marine

Momente të paharrueshme me Belvedere Vodka dhe Moët&Chandon në @f.marine ✨ Moët & Chandon është një punishte vere e shkëlqyer franceze dhe pjesë e kompanisë së markave luksoze LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton). Moët&Chandon është një nga prodhuesit më të mëdhenj të shampanjës në botë dhe një shtëpi e shquar e shampanjës. Nga ana tjetër, Belvedere është krijuar në distilerinë më të vjetër të prodhimit të Vodkës në botë. Ky lloj pushteti qëndrues vjen vetëm për ata që mishërojnë një frymë moderne.Përbërësit më të thjeshtë mund të kenë ndikimin më të madh. Duke filluar me vetëm thekër polake dhe ujë të pastruar, distiluesit ekspertë të Belvedere Vodka krijojnë një botë me shije. #belvederevodka#moëtchandon#toastwithmoet#vodka#music#foliemarinjalbeach

Lexo më shumë

Portofino Dry Gin në Flow Beach By Splendor

“La dolce vita” me Portofino Dry Gin ✨ @nassau_al .Portofino Dry Gin është një xhin artizanal i krijuar me një pasion për Portofino. Ai ndan bukuritë dhe traditat e fshehura magjepsëse të Portofino, duke siguruar që me çdo gllënjkë ndjesia magjike e shëtitjes në "Piazzetta" të mbetet me ju - kudo që të jeni. #portofinogin #gin #dhermi #nassaubeachclub #music

Lexo më shumë

Lemon Soda Energy Activator

Ju prezantojmë me pijen më të re energjike Lemon Soda Energy Activator me shije të vërtetë frutash italiane dhe uji i burimit të Fonti di Crodo. LSEA vjen në dy shije ajo " Lemon Original" me limonë të vërtetë italian dhe "Tropical Trip" me përmbajtje frutash tropikale. Lemonsoda Energy Activator vjen nga familja e Lemonsoda e grupit Crodo. #lemonsodaenergyactivator #lemonsoda #crodo #lemonsodaenergyactivatororiginal #lemonsodaenergyactivatortropicaltrip #lemon #tropical

Lexo më shumë

Engine Gin në Mice Tirana

MICE Tirana me pjesëmarrjen e personazheve më IN të medias online, por jo vetëm, ku patjetër pjesë e tyre ishte edhe Engine Gin për të shijuar momentet e këtij bashkimi në ambjentet e hotelit të mirënjohur në vend @marriotttirana me koktejet e ndryshme me përbërjen e tij 100% organike.

Lexo më shumë

Aperol Spritz në MICE Tirana

MICE Tirana me pjesëmarrjen e personazheve më IN të medias online, por jo vetëm, ku patjetër pjesë e tyre ishte edhe Aperol Spritz për të shijuar momentet e këtij bashkimi në ambjentet e hotelit të mirënjohur në vend @marriotttirana sic thotë dhe vetë slogani #JoinTheJoy

Lexo më shumë

Vinum Masters në MICE Tirana

Vinum Maters, një përzgjedhje verërash nga terrioret më të mira të Europës prezente në këtë natë për të shijuar çdo çast dhe eksperiencë së bashku siç ishte edhe ky takim i yni në hotelin e mirënjohur @marriotttirana me pjesëmarrjen e personazheve më IN të botës online.

Lexo më shumë

The Pale Roze në Davines Albania

Roze The Pale, për të shijuar çdo çast dhe eksperiencë së bashku siç ishte edhe ky takim i yni me 2 artistët më të famshëm italian, të cilët ndanë njohuritë dhe eksperiencën e tyre mbi trajtimin e duhur të flokëve përfaqësuar nga @[email protected]

Lexo më shumë

Aperol Spritz në Davines Albania

#JoinToJoy me Aperol Spitz, krijuar për të shijuar!Për të shijuar çdo çast dhe eksperiencë së bashku siç ishte edhe ky takim i yni me 2 artistët më të famshëm italian, të cilët ndanë njohuritë dhe eksperiencën e tyre mbi trajtimin e duhur të flokëve përfaqësuar nga @[email protected]

Lexo më shumë

Engine Gin në Boris Brejcha

Nën sloganin e “Fuel The Dream” Engine Gin ishte një nga pijet e preferuara të kësaj nate të ardhurueseve të muzikës elektronike me performancën e dj të mirënjohur ndërkombëtar Boris Brejcha, por edhe ata kombëtar të ftuar për këtë natë.

Lexo më shumë

Peroni Nastro Azzurro në Boris Brejcha

Nën sloganin e "Live Every Moment" birra e cilësisë premmium italiane Peroni Nastro Azzurro sleek ishte një nga pijet e preferuara të kësaj nate të ardhurueseve të muzikës elektronike me performancën e dj të mirënjohur ndërkombëtar Boris Brejcha, por edhe ata kombëtar të ftuar për këtë natë.

Lexo më shumë

Lançimi i Engine Gin, një xhin ndryshe nga çfarë keni parë!

#FuelTheDream me Engine Gin. Kjo është motoja, që shoqëroi këtë natë lançimi të xhinit italian 100% organik, që i shtohet kategorisë tonë të alkooleve. Modern dhe energjik, një xhin shumë ndryshe nga ai, që keni parë ndonjëherë!

Lexo më shumë

Marchesi Antinori merr çmimin “Marka e Verës më e Admiruar në Botë 2023” sipas renditjes ”Drinks International”

Rekord i ri për botën e verës italiane, e cila vazhdon të mbledhë suksese dhe njohje ndërkombëtare. Kompania historike toskane, Marchesi Antinori, ngrihet sërish në podiumin botëror: këtë herë ajo është zgjedhur si "Marka e Verës më e Admiruar në Botë 2023", kantina e parë italiane që ka arritur vendin e parë në renditje. Një mirënjohje që i referohet renditjes së Drinks International, e cila është një renditje që përfshin kantinat më të njohura në botë, e votuar nga një super juri e përbërë nga Masters of Wine, somelierë, blerës, gazetarë dhe ekspertë të industrisë, nga e gjithë bota. Juria ka emëruar pesë markat më të mira ndërkombëtare të verërave, bazuar në kriteret si qëndrueshmëria e cilësisë, raporti çmim/cilësi dhe forca e markës dhe kështu lindi renditja e 50 kantinave të verës nga e gjithë bota, që përbëjnë përzgjedhjen prestigjioze. Vetëm pak muaj më parë, Marchesi Antinori u vlerësua me titullin "Vreshtat më të mira të botës 2022". Suksesi i Marchesi Antinori vuloset nga cilësia e lartë e verërave të saj të cilat mbeten të larta me kalimin e kohës me qëndrueshmëri dhe këmbëngulje, për të cilat kompania krenohet me mbi gjashtë shekuj histori (ajo ka qenë aktive që nga viti 1385). Këtë e konfirmon Shay Waterworth, redaktore e Drinks International: “Arritja e një vendi në këtë listë prestigjioze është një arritje e rëndësishme dhe unë personalisht i përgëzoj të gjitha kompanitë e pranishme në top 50-shen tonë këtë vit. Një duartrokitje e veçantë shkon për Antinori që është marka e parë italiane që kryeson listën tonë”. Shkrimi i plotë i Lara Loretit në @ilgusto.it

Lexo më shumë

Bulldog Gin në festivalin më të madh të muzikës elektronike me dj e mirënjohur Lilly Palmer.

Momente nga festivali më i madh i muzikës elektronike me të ftuar special dj e mirënjohur @lilly_palmerdj në Parkun Olimpik të Tiranës nën një organizim madhështor nga @folielectronic @gowild_al dhe duke shijuar koktejet e Bulldog Gin ashtu siç thotë edhe vetë slogani i tij #BeginBold . #bulldog #gin #bulldoggin #music #dj #electronicmusic #djlillypalmer #folieelctronic #gowild

Lexo më shumë

Birra Peroni suportuese e festivaleve më të mëdha në vend!

Momente nga festivali më i madh i muzikës elektronike me të ftuar special dj e mirënjohur @lilly_palmerdj në Parkun Olimpik të Tiranës nën një organizim madhështor nga @folielectronic @gowild_al . Si gjithmonë ajo që na bashkon është Peroni, i cili është si çdo herë pjesë e festivaleve më të mëdha dhe më të dashura në vend.

Lexo më shumë

Festojmë 5 vite Mado Fusion Tirana

Festojmë 5 vite Mado Fusion Tirana me verërat siçiliane të kantinës Duca Di Salaparuta dhe me kokteje nga Volcan Tequila. Një organizim nga The Margarita Club, mbështetur nga Eurolab.

Lexo më shumë

Halloween Night Party with Sierra Tequila

Halloween Night Party me Tequila Sierra në Millemium Garden

Lexo më shumë

Sicilian Wine Tasting

Shija e verës siçiliane e “Duca Di Salaparuta” vjen në Shqipëri, falë bashkëpunimit me “Eurolab”. Në një ceremoni degustimi të zhvilluar në rezidencën e Ambasadës Italiane në Tiranë, u prezantuan etiketa nga tre kantina të ndryshme siciliane; verë e bardhë, e kuqe dhe Marsala.

Lexo më shumë

Remix Music Festival

Në datat 26-28 Maj u zhvillua REMIX MUSIC FESTIVAL, Puglia – Albania, “Joint for Future”, ku solli për publikun artistë, grupe muzikore dhe dj nga Rajoni i Puglias dhe Shqipërisë. Ky aktivitet kishte për qëllim argëtimin dhe promovimin e vlerave kulturore Italiane. E sigurisht, gjate këtyre ditëve nuk mungoi edhe Birra Peroni. Në oborrin e pasëm të Pallatit të Kulturës në Tiranë, prej orës 20:00 e deri në mesnatë të rinjtë urbanë të Tiranës shijuan muzikën e bukur dhe të veçantë nën shoqërinë e birrës Peroni.

Lexo më shumë

“Guest Bartender Night”

Një natë dedikuar bartenderave, ku i ftuari special i mbrëmjes, më 13 qershor, ishte Global Brand Ambassador i Amaro Montenegro, Rudi Carraro. Plot energji, kokteje perfekte dhe një atmosferë fantastike nën shijen e pijeve me Amaro Montengro të përgatitura nga vet Rudi ishin momentet, që e bënë këtë natë të magjishme. Prezenca e Rudi Carraro në Tiranë, pasoi me prezantimin e tij në The Vero Bartender Masterclass Albania 2022.

Lexo më shumë

Movie Night me Peroni🍻

Një natë filmi ndryshe, ku kinemaja ishtë në qiell të hapur, ku shijuam dhe qeshëm së bashku me filmin më të mirë komedi të momentit “Dashuri & Turbulenca”, dhe sigurisht me një gotë Peroni, që është si çdo herë aty e që na bën gjithmonë bashkë në momentet më të bukura me miqtë .

Lexo më shumë

Vizitë e përfaqësuesve të AEO

Vizitë e përfaqësuesve të AEO në ambientet e Eurolab Internacional Grup, si një ndër 8 kompanitë, që gëzojnë statusin e “Operator Ekonomik i Autorizuar”, në Shqipëri.

Lexo më shumë

Skuadrës së Romës i Dhuron Fat Birra Peroni

Ndeshja A. S. Roma – Feyenoord FC mori vëmëndjen e gjithë Europës. Tifozë të shumtë vizituan Tiranën, e cila këtë vit ka marrë edhe titullin “Youth Capital”. (UTRONLUS) “Tifosi Romanisti” këndonin dhe festonin himnin e skuadrës duke konsumuar me krenari birrën e tyre Italiane.

Lexo më shumë

“Festojmë Djegien e Shtrigave” me Birrat Çeke ose “Čarodejnice” në Cormeum Tirana.

Me datë 19 Maj, një festë ndryshe nga të tjerat mori jetë në Cormeum Tirana.  Birrat çeke Kozel dhe Pilsner Urquell sollën një traditë tepër të veçantë, që lajmëroi ikjen e dimrit dhe ardhjen e verës. Atmosfera ishte e magjishme, ku njerëzit teksa konsumonin keto birra, shijonin ngrohtësinë e vatrës së zjarrit dhe performancën e guximshme të dy performuesve profesionistë të zjarrit. Rituali përfundoi me djegien e shtrigës, moment ngazëllyes për të gjithë.

Lexo më shumë

Beats & Brunch me Peroni

javës, duke drekuar me muzikë të mirë, ushqime dhe pije, gjatë ditës dhe natës. Ky organizim gjithëditor u vendos në një nga zonat më të relaksuara për shumë të rinj të qytetit. Gjithçka filloi rreth orës 12:00 të paradites dhe përfundoi në  orën 00:00 të mëngjesit. Peroni ishte sponsori i birrës së kësaj dite. Përvoja ishte e paharrueshme. Një atmosferë e mrekullueshme duke shpërndare dashuri mes miqsh dhe atmosferë pozitive.

Lexo më shumë

Operator Ekonomik i Autorizuar (OEA)

Eurolab ka punuar fort për të zhvilluar aktivitet e saj, për të rritur efiçencën dhe për ta bërë kompaninë tonë një nga më tranparentet në Shqipëri dhe rajon. Kjo është pse Dogana Shqipëtare i ka akorduar Eurolab “statusin e besueshmërisë” në mes 8 kompanive tjera: Operator Ekonomik i Autorizuar (OEA) nga dhjetori 2021. Natyrisht që ky është një privilegj i merituar për Eurolab. Statusi i OEA bazohet në standartet ndërkombëtare dhe është i njohur edhe në vendet e CEFAT-as.

Lexo më shumë

Filmi “Dashuri & Turbulenca”

Më datë 7 prill, u mbajt premiera e filmit “Dashuri & Turbulenca”, me një kast të mirënjohur dhe të mrekullueshëm aktorësh, ku jemi krenarë të ishim present dhe të jepnim kontributin tonë në mbështetje të artit nëpërmjet projekteve të tilla artistike, e cila sigurisht rezultoi një sukses i vërtetë.

Lexo më shumë

Eurolab Internacional Grup merr pjesë në panairin HORECA, Expo City, Shqipëri.

Në datat 4, 5 dhe 6 mars, Eurolab Internacional Grup merr pjesë në panairin HORECA, nën përfaqësimin e Mapo Cash & Carry, të organizuar në Expo City Albania. Dita e hapjes së këtij panairi u shoqërua me aktivitete, që vazhduan edhe në ditët e tjera në vijim, duke filluar me degustimin e kafesë premium italiane “illy”, e shoqëruar me kroasantët Bauli dhe Casalini.

Lexo më shumë